top of page
Ara
  • Doç. Dr. Ilgaz Kayılıoğlu

Hemoroid (Basur) tedavi edilebilen bir hastalıktır...

Güncelleme tarihi: 29 Nis

Aslında hemoroid adını verdiğimiz yastıkçıklar doğumdan itibaren hepimizin vücudunun bir parçası...

Vücudumuzun bir çok parçası gibi hemoroid yastıkçıkları da hastalanabiliyor. Bunun olması için sizin bir hata yapmış ya da kendinize dikkat etmemiş olmanız gibi bir sebebe de gerek yok. Zamanla bu yastıkçıklar genişleyebiliyor ve kanama gibi rahatsız edici sonuçlara neden olabiliyor.

Hemoroid (Basur) hastalığı ilaçla ve küçük işlemlerle tamamen tedavi edilebilir.

Özellikle tuvaletten sonra damla damla kanamalar şeklinde veya eliyle küçük bir meme hissetme şikayetleri olan hastalarımızı hızlıca muayene ediyoruz. Sorun hemoroid yastıkçıklarıyla ilgiliyse bunun tedavisi mümkün ve sanıldığı kadar zor değil. Deneyimli bir genel cerrah en iyi şekilde tedavisini sağlayarak sizi bu sıkıntılarınızdan kurtarabilir.


Hemoroid (Basur) deneyimli bir genel cerrah tarafından en iyi şekilde tedavi edilebilir.


Vakit kaybetmeyin


Şayet tuvalet sırasında veya sonrasında kanama, kaşıntı, ağrı gibi bir şikayetiniz varsa; veya makatta elinize gelip sizi rahatsız eden bir çıkıntı fark ettiyseniz en önemli önerimiz vakit kaybetmeden muayene olmanız olacaktır. Hemen bir genel cerrahi uzmanından randevu oluşturabilirsiniz.


Hemoroid (Basur) hastalığı ihmal edildiğinde genellikle ilerleyecektir. Hastalığın evresinin ilerlemesi şikayetlerin artmasına ve günlük yaşantınızı etkilemesine neden olabilir.

Bu bir hastalık, çekinmeyin


Hemoroid (Basur) hastalığı olan kişilerin muayene ve dolayısıyla tedavi olmaktan çekinmesi maalesef birçok kişinin gereksiz yere sıkıntı yaşamaya devam etmesine neden olmaktadır. Birçok hastamız sıkıntılarını görmezden gelme veya saklama yoluna giderek hastalığın daha ilerlermesine neden olabilmektedir. Oysa hemoroid muayenesi kesinlikle hiçbir zararı olmayan bir muayene yöntemidir.


Erken evre hemoroidler ilaçla tedavi edilir


Şikayetler başlar başlamaz muayene olan ve hemoroid (basur) hastalığı henüz erken evre olan hastalarımızı ilaçla ve çeşitli diyet ve yaşam tarzı önerileriyle tedavi ediyoruz. Belirli bir evrenin üzerinde hemoroid (basur) hastalığı olan hastalarımızdaysa küçük cerrahi işlemlerle en iyi şekilde iyileştiriyoruz.


Yukarıda bahsi geçenlere benzer bir şikayetiniz varsa mutlaka deneyimli ve alanında iyi bir genel cerraha görünmenizi öneririz. İlk muayenenin ardından bir hastalığınız olup olmadığı ve herhangi bir tedavi gerekip gerekmediğine kolayca karar verilebilir.


Muğla'da, Doç. Dr. Ilgaz Kayılıoğlu'nun kliniğinde hemoroid (basur) muayenesi yapılmakta ve uygun tedaviler uygulanmaktadır. Tedavi için ameliyat gereken hastaların işlemleri tamamen klinik içinde tamamlanarak aynı gün hastalar evlerine gidebilmektedir. Randevu için 0 532 349 8119 veya 0 252 999 0348 numaralı telefonu arayabilirsiniz. Online danışmanlık için bu adresi izleyebilirsiniz.

20 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page